Mount Kenya Sirimon Route

3 miesiące wcześniej w naszych planach na Afrykę pojawił się pomysł wejścia na Kilimandżaro. Po lekturze forów internetowych szybko okazało się, że cena wejścia na Kili dramatycznie zwiększa koszt wyjazdu i stawia nas w sytuacji szukania kompromisów przy wyborze safari i innych miejsc, których nie sposób pominąć w Tanzanii i Kenii. Cenę za wejście na Kilimandżaro szacowaliśmy na ok. 1200 USD. Do tego doszły argumenty pozafinansowe: dużo ludzi na szlakach, wyłudzanie wysokich napiwków przez tragarzy i spore ryzyko choroby wysokościowej przy zakładanym tempie wchodzenia.
Zasadniczo chcieliśmy odbyć jakiś trekking w trakcie wyjazdu, jako że w Polsce łaziliśmy wspólnie sporo po Tatrach i Karkonoszach. Chcieliśmy też wejść na sam szczyt i nie musiał to być najwyższy szczyt kontynentu. Opłacenie wejścia na Kili i nie zdobycie szczytu pozostawiłoby niesmak. Nie mieliśmy wcześniej doświadczenia z takimi wysokościami.  
Wtedy pojawił się pomysł na Mount Kenye i jej trzeci co do wysokości dostępny do trekkingu pieszego szczyt Point Lenana położony na wysokości 4985 m n.p.m.
Równie ciekawy, trochę krótszy – 4 dniowy trekking na bezpieczniejszą wysokość, sporo tańszy trekking (szacowaliśmy na 400 usd od osoby)  idealnie wpasował się w plan wyprawy zaraz po safari i tuż przed ostatnim etapem na kenijskich plażach. Do samego końca nie wiedzieliśmy jak go zorganizujemy i plan by taki by pójść na żywioł i kombinować na miejscu w Kenii. Do końca nie wiedzieliśmy też czy można tam wejść samemu bez przewodnika i tragarzy – teraz już wiemy – nie można, zhaltują cię na wejściu do parku narodowego.
Ekipę na trekking  załatwiliśmy jeszcze w Arushy przy okazji załatwiania Safarii w firmie Ostrich Travel. Właściciel miał konszachty w Kenii i spakietował nam Safarii i Mount Kenye, przez co zyskaliśmy argument negocjacyjny.
Z wielu opcji wybraliśmy trasę Sirimon Route określaną jako najbardziej malowniczą. Miała potrwać 4 dni w obie strony. Wadą było to, że wracaliśmy tą samą drogą ale nie naciskaliśmy by zrobić to inaczej.
Fakty:
          trekking 4 dniowy Mount Kenya Sirimon Route – 420 USD
          organizacja treku: www.josesafaris.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.