Wyjazd do Meksyku – opis wyprawy i trasa

Meksyk Południowy – Jukatan i Chipas 2015
Wyprawa z 1,5 rocznym dzieckiem


Pomysł wyjazdu do Meksyku zrodził się od pomysłu wyjazdu na Kubę. Od kilku miesięcy szukaliśmy miejsca dogodnego do wyjazdu z naszym synkiem Frankiem na pierwsze poważne wakacje.  Kuba wydała nam się ciekawym miejscem w regionie gdzie jeszcze nie byliśmy. Oczywiście nie zamierzaliśmy leżeć plackiem na plaży. Rok temu w lipcu Franek zaliczył już Gruzję przez 2 tygodnie, a jeszcze wcześniej tygodniowy wypoczynek na Teneryfie, gdzie przetestowaliśmy go po raz pierwszy w samolocie. Gdy pojawiły się bilety lotnicze w dobrej cenie, długo nie czekałem. Nie bez znaczenia było to, że przelot był czarterowy z Warszawy do Cancun bez przesiadek. Okazje z długimi layoverami i nietypowymi porami wylotów są kłopotliwe dla podróżujących z dzieckiem.

Trasa powstała dość szybko do od zakupu biletów do wylotu zostały 2 tygodnie i w sumie udało nam się ją zrealizować bardzo podobnie. Oto plan trasy i jednocześnie spis treści do całego opisy naszej podróży po południowym Meksyku przez 21 dni.

Spis treści:
Podróż do Meksyku na własna rękę – porady praktyczne
Hola Cancun
Kankunizacja
Ek Balam i Valladolid
Chitchen Itza, Izamal i Progreso
Co się wydarzyło w Progreso?
Celestun
Rezerwat flamingów w Celestun
Grutas de Loltun i Uxmal
Campeche
Z Campeche do Tabasco
Villahermosa. Panchito z Chiapa de Corzo
Kanion Sumidero
San Cristobal de las Casas
San Juan Chamula
Droga z San Cristobal do Palenque
Palenque
Mahahual- Powrót na Riwierę Maya
Tulum
Snorkeling w Gran Cenote
Puerto Morelos

To pierwsza moja wyprawa opisywana na bieżąco. Dzięki powszechnemu już niemal wszędzie Wi-fi i podręcznym telefonom można to robić szybko i wygodnie:)
Na dwóch poniższym mapach zaznaczyłem dokładny przebieg naszej trasy ( może ktoś wie jak na Google Maps narysować trasę posiadającą więcej niż 10 punktów? )

Część północno – zachodnia:

Część południowo- wschodnia

W sumie z krążeniem po miastach wyszło nam równo 3030 km.



Meksyk zapewnia w pigułce to co wszystkie najlepsze do zwiedzania backpackerskiego kraje czyli: morze, góry, pustynie, ciekawe miasta, zabytki starożytności, unikalna architektura, bogata flora i fauna, wspaniałe widoki i słoneczna pogoda. W gratisie dostajemy miłych ludzi i dobrą infrastrukturę drogową. Nic tylko pakować plecak i w drogę 🙂

Dalej >>

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.