Bois Cheri

Bois Cheri to miejscowość i region słynący z uprawy herbaty na Mauritiusie. Jak wszędzie, gdzie uprawia się herbatę możemy zobaczyć urokliwe pola, a dodatkowo udać się do małego lokalnego muzeum produkcji herbaty i spróbować lokalnych smaków podczas degustacji w okazałej restauracji na wzgórzu przy jeziorku.

Przyjemne miejsce na spędzenie 1-2 godzin. Wjeżdzając do miejscowości łatwo znajdziemy drogowskazy do muzeum i manufaktury herbaty, która istnieje tu i działa jeszcze od czasów kolonialnych. Choć samo muzeum to w zasadzie jedna sala eksponatów – maszyn i urządzeń stosowanych przed laty do przetwarzania liści herbacianych – to kupując to wstęp  dostajemy możliwość udania się na degustację i zobaczenia fajnego miejsca.

Degustacja odbywa się w 1 km dalej w okazałej restauracji umieszonej na wzgórzu nad jeziorem z pięknym widokiem. Przybyliśmy tu na godzinę przed zamknięciem i zastaliśmy ciszę, spokój i piękne widoki. Nasze dzieci wpadły w trans próbowania herbat czego nigdy byśmy nie przewidzieli 😉 Doskonałe miejsce na popołudniowy chillout.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.