Chateau de Labourdonnais

Okazała willa kolonialna położona w pobliżu Pamplemousses połączona z destylarnią rumu i restauracją. Miejsce to wybraliśmy w dniu kiedy lał ulewny deszcz, gdyż jest to  jedno z nielicznych zadaszonych miejsc do zwiedzania poza muzeami stolicy.

Autentyczna i świetnie zachowana rezydencja ukazująca historię właścicieli w kontekście historycznym. Można sporo wyczytać o historii wyspy i ujrzeć z bliska wiele autentycznych eksponatów.

W dniu zwiedzania doświadczyliśmy burzy i oberwania chmury, zwiedzaliśmy rezydencję praktycznie sami w dość mrocznym klimacie, rzadkie to doświadczenie na tak słonecznej i kolorowej wyspie jaką jest Mauritius. 

Tuż obok głównego obiektu znajduje się destylarnia rumu ze sklepem i restauracją. Chateau de Labourdonnais to również znana marka rumu oferująca wiele klasycznych i mieszanych smaków, które można wypróbować posiadając bilet wstępu na zwiedzanie rezydencji. Wszystkie smaki są ciekawe ale skusiliśmy się na klasyczny. Pro tip jest taki, że te same rumy (również te z Chamarel) są dostępne w każdym lokalnym markecie, a także na strefie bezcłowej lotniska po niższych cenach niż w destylarniach. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.