Cape Point, Cape of Good Hope i pingwiny w Boulders

Pojechaliśmy na koniec półwyspu spodziewając się, że na końcu drogi będzie słynny Przylądek Dobrej Nadziei. Po przejechaniu bramy z opłatą 125 Randów od osoby jechaliśmy cały czas prosto. Ale tam był Cape Point a do Przylądka Dobrej Nadziei trzeba skręcić w pewnym momencie w prawo. Znaki są ale nisko zawieszone i słabo je widać.

Cape Point jest ciekawszy. 
Jest tam latarnia morska i krótki trek pod górkę. Zabraliśmy wózek dla Franka bo droga wydawała się płaska ale w górnej części było parę schodków wiec lepiej było zabrać nosidełko. Jest tez kolejka linowa dla wygodnych. 
Widoki są super. Tu mieszają się ciepły prąd zatokowy z zimnym atlantyckim. Zawirowania pogodowe są przez to spore. Wchodziliśmy pod górę w pełnym słońcu i upale a schodziliśmy juz w deszczu. Na szczycie pod latarnią widok był fajny ale nie powalający. Wydaje się ze lepiej wybrać się dalej na klify niż na latarnie gdzie stadko turystek z państwa środka robi sobie selfie z drogowskazem – ile km do Pekinu. 

Wracając zajechaliśmy na Przylądek Dobrej  Nadziei gdzie w zasadzie nie ma nic oprócz znaku. Dalej przy wyjezdzie z parku zatrzymalismy się jeszcze w Information Center aby zakupić Wild Card- kartę upoważniającą do nieograniczonych wstępów do parków narodowych zarządzanych przez SANParks. Szczegóły na temat Wild Card będą w kolejnym poście. 
Następnym punktem dnia były pingwiny w Boulders obiecane Frankowi juz dawno jako główny punkt wizyty  w RPA. Dojechaliśmy tam bardzo szybko i pingwiny było juz widać na parkingu. Po wejściu na plaże było ich juz znacznie wiecej. Mieliśmy szczęście i byliśmy tam zupełnie sami a Franek miał dużo czasu na zabawę z pingwinami 🙂2 komentarze

  • Pingwiny z takiego bliska ?? Edek padł by z wrażenia. Wymyślił sobie Madagaskar, może wspólna podróż w tym kierunku ???

  • RD

    Pingwiny były niesamowite. A na Madagarskar oczywiście się piszemy nawet jeśli nie ma tam ani dróg ani pingwinów:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.