Jak kupić Wild Card w RPA

Trudno nam było jednoznacznie wyliczyć czy nam się bedzie to opłacało czy nie. Karta International dla rodziny kosztuje 3590 Randów. Czyli nie mało. Ale sam pobyt w Parku Krugera przez 2 dni bedzie nas kosztować ok 1500 a do tego planujemy jeszcze conajmniej  Addo i Golden Gate po 2 dni. Zobaczymy na koniec jak podsumuję wyprawę. 

Oto ceny i warunki:
https://www.sanparks.org/wild_new/tourism/pricing.php

Karty są imienne i wydawane na 1 rok. Można je kupić przez internet (link powyżej) lub w Information Center Parków Narodowych stowarzyszonych z SANParks. Kupując na miejscu otrzymujesz wydruk z potwierdzeniem zapłaty ważny przez 30 dni. Przy wejściu do parku pokazuje się ten wydruk oraz paszport osoby, na którą karta jest wystawiona.  Należy się  rownież zarejestrować na ich stronie w ciagu 30 dni wówczas właściwą kartę przyślą pocztą. Jak dla nas to już tylko na pamiątkę 🙂


Dopisek po zakończeniu podróży:
W naszym przypadku nie opłacało się wykupować Wild Card. Podejmując decyzję o kupnie liczyłem wszystkie parki narodowe po drodze i ceny wstępów jakie podawał przewodnik Lonely Planet. W praktyce kilka miejsc ominęliśmy, w kilku opłaty nie były w ogóle pobierane. Np taki Garden Route NP nie posiada 1 miejsca wstępu o jednej wysokiej cenie. Do parku można wjechać w wielu miejscach, a wstęp jest tani np 30 randów od osoby.
Wild Card opłaca się kupić tylko jeśli spędza się wiele dni w parkach safarii ze zwierzętami takich jak Addo, Kruger czy Kgalagdali – te parki kosztują normalnie ponad 200 randów od osoby za 1 dzień.

Dalej >>

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.