Garden Route

Ruszyliśmy dalej. Naszym następnym przystankiem będzie Knysna. Okolice Cape Town opuszczamy z nieskrywanym niedosytem. Tydzień tutaj to podobno w sam raz jak powiedziała nam właścicielka naszego Cottage w Kommetjie. Kierujemy się na trasę N2, która przez słynną Garden  Route ma nas doprowadzić do celu w około 5 godzin.
Zaraz za Cape Town mamy przejeżdżać trasą tuż obok Michells Plain i Khayelitsha dwóch znanych townshipów w RPA. Droga wiedzie jednak z dala od zabudowań i niewiele widać. Tylko na końcu widzimy ogromną, niekończącą się połać slumsów. Sam przejazd tędy jest bezpieczny.
Piszę o tym, gdyż bezpieczeństwo w tym kraju jest ważkim tematem.  Wiele kradzieży odbywa się na drogach wprost z samochodu. Dalego wszędzie piszą aby nic nie trzymać w aucie na widoku tylko w bagażniku. Jest to oczywiście niemożliwe w praktyce gdyż choćby aparat fotograficzny muszę mieć by łapać impresje z trasy. Póki co nie czuję tu żadnego zagrożenia.

 

 

Początkowo trasa nie jest zbyt ciekawa. Od czasu do czasu mijamy zielone winnice. A dalej już tylko wysuszone pola i góry w oddali. Trasa idzie wolno aż trudno uwierzyć w szacunki od Google maps. Po wyjechaniu z aglomeracji Cape Town robi się szybciej. Droga jest jednojezdniowa ale są tu szerokie pobocza i pasy do wyprzedzania pod górkę. Więc lecimy. Za Mossel Bay zaczyna się widokowa bajka. Bujne lasy liściaste na pofalowanych wzgórzach przecina kręta autostrada. Po lewej zatoki oceanu, po prawej zielone góry. Na horyzoncie skaliste wysokie góry małego Karoo. Mijamy piękne Wildereness z jeziorami pośrodku gęstych lasów. Krajobraz kanadyjski tylko temperatura śródziemnomorska i gdzieniegdzie wystają z lasu palmy. Znów ukazuje się bogactwo okolicy. Mijają nas zabytkowe kabriolety z dystyngowanymi ludźmi po 60-tce za kierownicą. O domach nie wspomnę. W tych oklicznościach dojeżdżamy do Knysna a dokładnie do Belvedeire- dzielnicy położonej nad zatoką. Zamieszkujemy tu na osiedlu kolonialnych rezydencji niczym z 18 wiecznego Mississippi. Drzewa,zieleń, woda zatoki, białe domy z zielonymi dachami. Nasze mieszkanko to open space studio z 60 mkw. Wszystko jest mega komfortowe.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.