Madera blog – Co warto zobaczyć na Maderze

Top 10 miejsc, które warto zobaczyć zwiedzając Maderę na własną rękę czy też przy pomocy agencji. To moja subiektywna lista, która nie uwzględnia tras trekkingowych na lewadach:
1. Pico de Ariero – trzeci najwyższy szczyt na Maderze, można nań wjechać autem. Fenomenalne widoki górskie 360 stopni!
2. Dolina zakonnic – Curral das Freiras – wspaniała dolina z klimatyczną wioską na dole, warto obejrzeć i z dołu i z góry.
3. Klif Cabo Girao – najwyższy klif w Europie – punkt widokowy z przeszkloną podłogą. Dreszczyk emocji bez sporych wysiłków!
4. Camara de Lobos – malowniczo położone miasteczko ze szczególnym zamieszkałym klifem w tle, znów powalające widoki.
5. Funchal – wzgórze Monte i centrum – wyjątkowe miasto na skarpie, wzgórze Monte z wieloma atrakcjami: zjazd tradycyjnymi saniami, kolejka linowa, ogrody tropikalne i ogrody botaniczne
6. Płaskowyż Paul da Serra – dziki zachód w chmurach, pustkowie i dzika natura na szczycie góry otoczonej oceanem. Blisko stąd do ciekawych lewad Rabacal – 25 Fontes i Risco
7.  Ponta do Pargo – latarnia morska – fenomenalny widok na spokojne i dzikie zachodnie wybrzeże Madery z cypelka małej latarni morskiej na rubieżach wyspy.
8.  Sao Vicente – groty wulkaniczne  – spokojne miasteczko na północnym wybrzeżu, posiada system jaskiń wulkanicznych i muzeum.
9. Porto Moniz – naturalne baseny utworzone ze skał przy wybrzeżu Oceanu
10. Santana – park tematyczny – Nowoczesne muzeum łączące elementy wiedzy o kulturze Madery  dla wszystkich oraz zabawy dla najmłodszych. Punkt głównie dla osób z dziećmi.

Repliki tradycyjnych domków w parku tematycznym Santana, oryginały nieco większe stoją w centrum miasteczka
… i koniecznie jedźcie na  przylądek św. Wawrzyńca! Tych widoków nie można ominąć!
Pozostałe treści dotyczące zwiedzania Madery:

 

 

Jeden komentarz

  • Kinga M

    Nigdy mnie tam nie było i to wszystko na zdjęciach wygląda przepięknie. Także myślę że powinno być tam bezpiecznie. Ostatnio jednak zaginęli tam różni turyście w bliskim od siebie czasie. Czy tam znajdują się jakieś miejsca niebezpieczne po za ewentualnie tym co sami można sobie zrobić przez nieostrożność?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.