Z Drakensbergu do White River

Kolejna długa przeprawa samochód owa czeka nas w drodze z Drakensbergu do Parku Krugera a konkretnie do White River gdzie mamy rezerwacje w Heuglins Logde.
Po drodze chcieliśmy się początkowe zatrzymać jeszcze w Clarens i zobaczyć Park Golden Gate ale ze względu na czas musieliśmy ten kawałek obciąć. Dlatego teraz mamy 550 km do celu i ponad 6 h jazdy. W praktyce robi się z tego 8 h bo na Ermelo wjeżdżamy na drogę gruntową – trwa remont drogi głównej i jedziemy rownolegle offroadem przez ok 30 km. Chwile dalej wjeżdżamy w sam środek tropikalnej nawałnicy. Wycieraczki nie nadążają, przejeżdzające z naprzeciwka tiry robią mi totalny blackout na szybie na 2 sekundy, w koleinach można się ładnie ślizgać i wypatrujemy tylko, który piorun w nas walnie. Dookoła totalna preria i nasz jadący samochód jest jedynym odróżniającym się celem.

 

W takich warunkach pogodowych dojeżdżamy do celu. Tu niestety nasze offlinowe mapy na telefonach nie pokazują celu i mamy niezłą przeprawę by trafić do hotelu. Gdy juz trafiamy na miejsce ośrodek okazuje się zamkniętym terenem z kilkoma domkami letniskowymi. Przypadkowy człowiek przy bramie podaje nam kod i wjeżdżamy a na miejscu nie ma żywej duszy. Jest juz ciemno, światła się świecą, recepcja i restauracja  otwarte i nikogo nie ma ! Komputery sprzęty torebki stoją na stolikach tak jakby ktoś w pośpiechu uciekł i porzucił wszystko. Jesteśmy już padnięci po ciężkim dniu i bierzemy z recepcji klucz do wolnego domku i wprowadzamy się. Nazajutrz okazało się, ze właścicielka nagle pojechała do szpitala gdyż jej matka uległa wypadkowi i była zadowolona, że zakwaterowaliśmy się sami.

Cała trasa jest widokowo ciekawa szczególnie na drugiej części. W okolicach Ermelo czyli w połowie trasy widzimy ogromne rozległe płaskie prerie, widoki jak z dzikiego zachodu z wiatrowymi pompami rozrzuconymi na polach i wielkimi ranchami. Jesteśmy juz w historycznym Transwalu więc wszystkie nazwy miejscowości są odwzorowaniem mapy Holandii. Jest tu Amsterdam, Utrecht czy Amersdoorf. Po wjeździe na autostradę w kierunku Nelspruit ( najdroższa jak do tej poty – 75 randów za przejazd ) wyrastają piękne góry a gładka autostrada wije się zakrętami miedzy szczytami w dolinami.Dalej >>

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.