Puerto Morelos

Jest późny wieczór, na rynku w Puerto Morelos gra zespół i tańczą tancerki z miejscowego Casa de Cultura. Wiele osob ogląda występ. Na ławkach siedzą mieszkańcy miasteczka: Meksykanie z dziećmi i amerykańscy i kanadyjscy emeryci. Inni rozmawiają, chodzą, handlują. Toczy się idealne spokojne życie.  Dzieci biegają wesoło do muzyki, inne grają w piłkę na oświetlonym boisku tuż obok. Widać wnętrze otwartego kościoła położonego przy placu a w licznych lokalach rozstawiają sie zespoły bluesowe. Po upalnym dniu ciepły wieczór daje wytchnienie.

 
 
 

Po trudnym pobycie w Tulum, tu w Puero Morelos wszystko wróciło do normalności. Wyjątkowo przyjemna atmosfera i mnóstwo miłych ludzi. Amerykanie tu również byli inni- bardziej wyluzowani i uśmiechnięci. W większości emeryci pokolenia dzieci kwiatów. Wieczorami w co drugiej knajpie grała muzyka na żywo z klasykami amerykańskiego rocka. Klimat na koniec wyjazdu wspaniały. Zamieszkaliśmy w hotelu Dos Naciones nad samym morzem. Nieco podupadły ale i tak lepszy od naszego leśnego’szałasu’ z Tulum.

 

 

 
Ceny niestety trzymają się na poziomie riwiery Maya więc i za hotel musieliśmy wyłożyć 1000 peso za noc. Drugiego dnia popłynęliśmy za snorkeling na rafie koralowej oddalonej ok 0,5 km od brzegów Puerto Morelos. Rafa do egipskiej się chowa pod względem zróżnicowania form i kolorów koralowców czy liczby ryb i ale i tak był to ciekawy przerywnik spokojnego plażowego dnia. Całe popoiudnie przesiedzieliśmy w knajpie na plaży a wieczorem pochodziliśmy po mieście wydając przy okazji ostatnie pesos na drobiazgi. Znów spędziliśmy super wieczór w doskonałej atmosferze. Franek szalal po rynku wylansowany w swój nowy kapelusz wzbudzając  powszechny zachwyt, i nawet usłyszał ze jest ‚ the cuttest baby ever seen’. Atmosfera sprzyjała nam wszystkim i coraz smutniej było nam na myśl o końcu wyprawy i opuszczeniu Meksyku następnego dnia.
 
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.